ua ru EN

В його голосі золото загорнуте в оксамит ...


Ще в XVI столітті Італія подарувала нам те, що до цього дня надихає, дарує радість та викликає неймовірну бурю емоцій. Вінченцо Галілей створив перший у своєму роді приклад опери, поклавши уривок із «Божественної комедії» Данте на музику.

І вже в XIX столітті почалося будівництво першого оперного театру. Це була розвага для еліти, тому і зовнішній вигляд опери мав бути відповідним - ліпнина, позолота, мармурові сходи, бронзові скульптури та дорогі тканини в оздобленні меблів. Акцентним елементом залишалася стеля - неймовірні фрески, розпис або декорації із зображенням сюжетів із музичних творів.

Для Київського національного академічного театру оперети 2021 рік став знаменним - його чекала реконструкція і повне перевтілення. Разом з архітекторами Корнич Ольгою та Коротніченко Євгеном ми намагалися відтворити історичний дух театру, поєднавши кілька класичних стилів: величний бароко, який спостерігається в кожному вигині ліпнини, класицизм - в зображеннях розписних стель та античний інтер'єрний стиль, що зберігся у бронзових скульптурах.

Нашим завданням було оформлення верхніх та нижніх ложе. Кожна деталь текстильного декору мала бути ідеальною.

Для драпірування верхніх ложе ми спеціально розробили вишивку, розбиту на сегменти, які по вертикалі співпадали з ліпниною балконів верхніх ярусів. Також ми використовували унікальну технологію вишивки без слідів від пялец. А щоб і лицьова сторона, і виворіт штор були однаково бездоганними (без помітних швів, адже глядачі не повинні бачити перед собою зворотну сторону тканин та шви), ми застосували спеціальну технологію пошиття виробів.

Що допомогло нам зробити текстиль таким яскравим та багатим? Шикарна шовкова тафта (100% поліестер) турецької фабрики Vanelli, вишукана італійська тканина для стінових панелей, дивовижний оксамит (100% бавовна з вогнестійким просоченням) китайської фабрики Josephabric та як завершальний штрих - золотиста бахрома фабрики China Furniture для обробки країв штор і ламбрекенів.

Найскладнішою частиною цього ансамблю було кріплення багатошарових ламбрекенів зі шторами у вузьких нішах під карнизи. Тому ми підібрали посилені карнизи, які б витримали таке навантаження, але при цьому відмінно увійшли в ніші.

Благородний червоний колір величних штор, ламбрекенів та стінових панелей ніби промовляє, що це місце створене для вишуканих суконь і костюмів, найкращих прикрас та аксесуарів. Золоті узори на шторах й стінах підкреслюють атмосферу богемного світу, в який хоч раз ми хотіли потрапити.

Друзі, навіть якщо сьогодні ми не зустрінемо на вулиці величні карети зі спритними кучерами або дам у сукнях з багатошаровими спідницями, ніхто не заборонить нам відволіктися від сірої буденності в оазисі бездоганного стилю і смаку! Купіть собі нову вечірню сукню або візьміть фрак напрокат та вирушайте у царство богеми й неперевершених сопрано!