ua ru EN

Моя країна мрій


Головне завдання, яке ми виконували в цьому проекті – відійти від традиційного оздоблення вікон на сходових маршах в класичному інтер’ єрі. Зазвичай вікна на сходах оформлюються за допомогою французьких штор. Ми запропонували і втілили нестандартне рішення – так званий текстильний вітраж – фантазійне панно, яке складається з двох сезонних сюжетів.

Майже прозора органза і вишивка у техніці відлітно-вітражної аплікації дозволяють створити розкішне об’ємне зображення. Воно надзвичайно тепле, приємне на дотик, тушé (від французького touchér) – його постійно хочеться торкнутися. Поєднання невагомого матеріалу та світла створює магічну атмосферу. З одного боку картина дуже реалістична, а з іншого наче пейзаж з далекої країни мрій – прекрасного світу, де немає проблем та турбот, лише казкові квіти, неймовірні птахи та ваші мрії.

Панно з квітами вражають яскравістю та одночасно ніжністю, тонкою делікатністю. Вони наче згадка про тепле літо з чудовими пахощами та легким вітерцем. Ми зробили акцент на різноманітті квітів – тут і піони, і троянди, і гортензія заворожують своїми тендітними пелюстками, які при найменшому подиху повітря починають шепотітись між собою. Варіант дизайнерських панно з неймовірною павою більш загадковий та оригінальний. Коли на бісер в оздобленні потрапляє світло сонячних промінів, він неперевершено виблискує та створює враження присутності у казці.

Панно функціональні та практичні. Вони виконують своє пряме завдання не забирати світло на сходових маршах (водночас перехожим та сусідам не видно те, що відбувається в приміщенні), гарно оздоблюють та прикрашають простір. Зворотній бік виробів ідеально чистий, ззовні виглядає як скляний вітраж.

Вироби виконуються в кілька етапів. Спочатку художник працює над проектом за побажаннями замовника – створює ескізи на кальці у повному розмірі. Після узгодження ескіз переноситься на тканину та вишивається у традиційній техніці або техніці рішельє (в готовому малюнку прорізуються окремі частини). В цьому проекті використовувалась складна техніка відлітно-вітражної аплікації – окремі частини вишивки вирізались, складалися в композицію та пришивались на тканину. Ще більш яскравими та небуденними виглядають вироби, прикрашені додатково стразами та бісером (можемо побачити на паві.