ua ru EN

Мамині обійми


Мама, мамочка, матуся…. Скільки ніжності, добра й тепла зберігає це найпростіше слово на землі. Буває ми не розуміємо цього, поки маємо змогу обійняти, поцілувати її чи розказати, як пройшов наш день. Життя летить, неначе птах. Цінність рідної людини ми розуміємо тільки тоді, коли вона йде…

Саме такими почуття пронизаний наш проект - літній варіант оформлення альтанки текстильним декором з традиційною українською вишивкою. Штори, скатертина, подушки та підзорник з візерунками в червоно-чорних кольорах і вишивкою рішельє складають єдиний ансамбль в народному стилі.

Оздоблення інтер'єру з елементами вишивки - це знак вшанування найдорожчої у світі людини для кожного з нас – мами. Ми ніби даруємо можливість відчути поряд тепло рук та ніжність маминих обійм, хоч подумки торкнутися улюблених долонь. Водночас, вишивка - це історія рідного краю, яка переносить нас до батьківської хати, кожний елемент ніби нагадує нам мамину колискову, дідусеву казку, бабусині ласку та турботу.

Вишивку на рушниках, одязі, домашньому текстилі ще називають молитвою без слів, тому що процес вишивання супроводжується найсвітлішими думками й побажаннями. Інтер'єр у етнічному стилі стає сильним оберегом, він здатен зміцнити родину, стати справжнім талісманом для цілого роду. В такому інтер'єрі завжди тепло та затишно, із задоволенням збираються за великим гостинним столом діти, онуки і правнуки, добрі сусіди, близькі знайомі та приятелі.

І всі вони нехай відчують тепло і ласку маминих обійм…

Традиційно вишивка (в даному проекті використано дві техніки – гладь та більш складна за виконанням вишивка рішельє) виконується на натуральних тканинах, зокрема, на льоні. Але це оздоблення планувалося для альтанки, тому потрібна була тканина та елементи декорування, які б не змінювали свої властивості під впливом вологи повітря, вітру та спеки.

Більша частина виробів виконана нашими майстринями на поліестері «під льон», кріплення штор за допомогою петель та куліса теж продумувались заздалегідь з урахуванням можливого впливу погоди. Тому жодні умови не завадять їм залишатися гарними та передавати теплі емоції та колорит рідної домівки.

Професіоналізм виконання таких виробів завжди оцінюється за станом виворітної сторони, наші працівниці мають високий рівень майстерності – адже й зворотній бік будь-якої вишитої тканини виглядає бездоганно.