ua ru EN

"Вівсянка, сер!" або Трохи вишуканих англійських манер


«Коли перед нами постало завдання оформити будинок, практично не змовляючись із замовницею, ми вирішили зупинитися на стилі старої Англії. Стабільність, достаток, багаторічні традиції, стриманість, характер, але без нав'язливості, чистота ліній без відвертості стали нашими відправними пунктами», ̶ розповідає автор проекту ̶ архітектор Яніна Титова.

У проекті багато історизмів: столярні вироби, підлога із плитки та дерева, світильники, меблі у стилі королеви Анни та Томаса Чиппендейла. Центральним елементом вітальні на першому поверсі стала справжня англійська піч у камінному порталі. У порівнянні з каміном, вона більш безпечна і втілює справжній англійський характер.

З великих панорамних вікон кухні-їдальні відкривається мальовничий вид на сад. Яскравий текстиль на вікнах і співочі птахи в великомасштабному малюнку стін у поєднанні з чудовим краєвидом з вікон дають відчуття продовження простору.

Складність в підборі текстилю полягала в тому, щоб гармонійно поєднати різнобарвний принт шпалер з таким же насиченим на шторах, не зміщуючи акценти.

Основою палітри дизайну інтер'єру кабінету став благородний зелений колір. А для продовження садово-паркової теми були підібрані шпалери з яскравим рослинним принтом і майже їх повну копію ми продублювали в шторах. Їх врівноважують жорсткість лінії меблів з масиву дерева в традиційних англійських формах та брутальна дерев'яна підлога з чотирьохсторонньою фаскою.

Ефектна спальня наповнена елементами класичного англійського стилю ̶ напівбалдахін, ширма, різьблені етажерки (настінні і підлогові), навіть груба, облицьована фасованою і глазурованою керамікою. Конструкція кріплення полубалдахіна ретельно продумана через велику кількість тканини і відносно невеликі ніші для неї. Архітектор та декоратори вміло поєднують контрасти - м'якість і ніжність текстилю з жорсткими деталями дерев'яних конструкцій раннього острівного ренесансу. У текстилі присутній один з центральних кольорів англійської палітри light duck's egg.

Інтер'єр туалетної кімнати вийшов дуже насиченим декором. В основі концептуального рішення використана трельяжна система (trellis). Душова кабіна у вигляді садового павільйону, на стінах якого в'ються ліани та розпускаються прекрасні квіти, які підкреслюють ідею та гармонують з ніжними плетеними конструкціями. Що ще додати, крім ніжних вершкових шовкових штор із бахромою та стрічками? Жіноче місце сили ̶ саме тут можна розслабитися після насиченого дня, відпочити та відновити сили.

Найкращі англійські та американські текстильні бренди - Berhard Interior Textiles, Michaels Textiles, Brushstrokes, Mervik Textiles, Aquitaine, Rm Coco, Sanderson, Colefax and Fowler Veryan, Mitchell Textiles 1294, вишукана бахрома французького бренду Houles і бездоганний смак архітектора та дизайнерів, які працювали над проектом ̶ основні складові цього суто англійського будинку.