ua ru EN

І відчинив ворота царський палац


Величний, розкішний, справді імператорський... У ньому на мить можна відчути, як час зупинився у далекому вісімнадцятому столітті…

Дивовижна ліпнина, вишукані скульптури, мерехтіння золота, стрункі ряди колон і прохолодний мармур сходів - все це Маріїнський палац. Саме його досі називають царським, або ж імператорським. Справжня перлина київської архітектури (палац спроектував італійський архітектор Бартоломео Растреллі), яка залишилася прекрасною через багато років і безліч змін.

Сьогодні палац - це офіційна церемоніальна резиденція Президента України, у ньому проходять урочисті державні події - офіційні прийоми на вищому рівні, саміти, вручення грамот та нагород, зустрічі іноземних делегацій.

Нашим завданням було продовжити стильові елементи у текстильному оформленні палацу. У чому полягала складність цього проекту? Навіть, якщо не брати до уваги величезну відповідальність - оформлення такої цікавої історичної будівлі, в якій проходять важливі урядові заходи, був ряд вимог, які ми повинні були виконати неухильно.

Перш за все, висока якість всіх тканин, фурнітури, комплектуючих та інші важливі характеристики - прозорість, текстурність та плетіння ниток тканини, певний малюнок, їх склад і щільність. Крім того, всі тканини повинні були м'яко й плавно драпіруватися, мати низький рівень зминаємості, бути легкими у догляді (дозволяється чистка), мати високу стійкість до утворення пілінгу, бути стійкими до впливу прямих сонячних променів і мати стійке фарбування. Всі ламбрекени повинні були бути пошитими за формою арочних вікон, які в свою чергу мали дуже складні форми.

Все текстильне оформлення палацу виконали відповідно до його високого рівня - оформлення вікон (тюль, штори з ламбрекенами), оздоблення ексклюзивною вишивкою за індивідуальними ескізами нашого художника - повторення логотипу палацу на текстилі і в обшивці меблів, елементів ліпнини на шторах. Розроблені нами жорсткі ламбрекени повторили різні форми ліпнини, щоб не закривати її по контуру вікон. При виборі колірної гами ми спиралися на палітру приміщень, адже в нас вже була чудова архітектурна основа.

Тканини й басонні вироби кращих світових виробників дозволили нам виконати завдання бездоганно - практично невагомий тюль турецького бренду On design, неймовірний італійський шовк Gustavo de Negri, розкішні тканини британської фабрики British velvets ltd, італійського бренду Loris Zanca, турецького бренду Design Colors; китайських фабрик Safetex, JLK і неймовірної краси фурнітура - бахрома та китиці французького бренду Houles.

Проект створювався в колаборації з архітектором Адаменко С.М., під контролем Державного підприємства «Проектне бюро державного управління справами».

Маріїнський палац - це уособлення не тільки стилю бароко, але і модних тенденцій вісімнадцятого століття, збережених в екстер'єрі, інтер'єрі, і навіть таких дрібних деталях, як колір штор або візерунок на обшивці крісел. Саме ці тенденції ми намагалися зберегти. Текстильне оформлення, виконане нами, гармонійно поєднується з дзеркалами, ліпниною, картинами і барельєфами, яким більше, ніж двісті років.