ua ru EN

Вишуканий текстиль – запорука святкового настрою

Розкішна принцеса-ялинка, невагомі білі-білі сніжинки на чистому прозорому віконному склі, яскраві гірлянди на стінах, непевне мерехтіння вогників свічок у старовинних канделябрах, тонкий аромат запашних мандаринів, але все ж таки чогось не вистачає для завершеної бездоганної картини. Чого ж саме?

Справа у текстилі. Саме вишуканий текстиль – запорука святкового настрою. Він дарує відчуття близькості довгоочікуваних зимових свят. Застеліть обідній стіл ошатною скатертиною або хоча б вкрийте широкою серветкою невеликий кавовий столик, що заховався у кутку кімнати, – і ви відчуєте, що Новий Рік вже зовсім скоро постукає у двері. І це лише початок – за ним прийде черга Різдва, Щедрого вечора та Водохрещення.

Святковий текстиль – це не тільки звичні нам білосніжні скатертини із довгими звисами. Це серветки й підтарільники, ранери й наперони. Білі, наче сніг, що саме вкрив землю, червоні, ніби атласний каптан Діда Мороза, молочно-сині, наче сніжинки, що неквапливо опускаються із нічного неба й тануть на віях.

Особливо привабливо й навіть дещо урочисто виглядають комбінації із текстильних виробів різних кольорів. Наприклад, палаючі червоні ранери на однотонній білій скатертині в комплекті із білосніжними хрусткими серветками. Такий текстильний ансамбль, доповнений вишуканим посудом і виблискуючими столовими приборами, створить незабутню атмосферу яскравого й радісного свята.

Ще більшої витонченості й оригінальності таким виробам надають тематичні фактурні малюнки. Зокрема, деталізовані зображення соснових гілок з шишками, на яких видно кожну голку. Або елегантні пишні банти із широкої стрічки чи вишукані вензелі, вишиті на тканині колір в колір – білі на білому, червоні на червоному. Або тонка й делікатна кайма, виконана в ажурному плетінні та прикрашена рельєфною вишивкою.

Якщо традиційні новорічні рішення вам не до смаку, зверніть увагу на скатертини в дрібну клітинку із широкими смугами по периметру. Ненав’язлива відсилка до американського кантрі органічно поєднується в такому дизайні із домашнім затишком. Адже новорічні й різдвяні свята – здебільшого сімейні. Білі й сині відтінки виробу викликають асоціації із тихим зимнім вечором. Коли повільно й нечутно падає сніг, в морозному небі холодним світлом сяють далекі зірки, у вікно сором’язливо заглядає молодий місяць. За теплими товстими стінами гаряче палає камін, яскравими вогнями мерехтить різнокольорова новорічна гірлянда, а на столі, вкритому біло-синьою скатертиною, одне за одним з’являються святкові страви.

Від нового року ми зазвичай очікуємо нових викликів і можливостей, перспектив і звершень, шансів і підказок. Почати оновлення можна ще напередодні, подарувавши собі й близьким гарний святковий настрій за допомогою вишуканого, аристократичного й респектабельного столового текстилю.

Вишуканий текстиль – запорука святкового настрою
Читайте також